Одними з найкращих виробників килимків для йоги є Jade та Manduka. У зв’язку з тим, що їхні килимки для йоги дійсно якісні і забезпечують абсолютно ідеальне щеплення, важко обрати один з них. Неодноразово мене запитували, яка ж між ними різниця, тому я вирішила коротко про це написати.

Звертаю увагу, що буду порівнювати килимки для йоги з каучуку, це не стосується моделі килимків Manduka Pro (ProLite).

Перш за все, необхідно розуміти, що якість килимків для йоги фірми Jade та Manduka однаково на високому рівні, тому, коли робиться вибір одного з них, обирається не те, щоб обєктивно кращий, а субєктивно ідеальний :).

Основною відмінністю килимків для йоги фірми Jade та Manduka є структура каучукового матеріалу: в Jade відкриті пори, а в Manduka закриті. Існує думка, що із-за відкритих пор килимків для йоги Jade, вони важчі у догляді, так як до них дуже легко чіпляються всілякі смітинки. Я займаюся на Jade Voyager і мені зовсім не складно за ним доглядати, і, навіть, беручи його на вулицю, не можу сказати, що він все збирає як пилосос :). Але звісно, в порівнянні з килимками Manduka, можуть засмічуватися швидше.

Також, відкриті чи закриті пори впливають на тактильні відчуття. За рахунок відкритих пор у килимках для йоги Jade є додатковий ефект «масажу», але для когось такий «бонус» може бути неприємним. Це теж варто враховувати :).